تیم حرفه ای و متخصص ما

شرکت عمران گستران پایدار با بیش از 20 سال سابقه ی کاری با استفاده از تیم حرفه ای و متخصص خود با دانش روز دنیا در صنعت راه و ساختمان و با استفاده از جدیدترین ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری و ماشین آلات مدرن و به روز دنیا سعی در ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مشتریان را دارد.

چرا باید خدمات ما را انتخاب کنید؟

رضایت مشتریان شرکت خود سندی محکم بر تایید ادعای ما در استفاده از نیروی با تجربه و ماهر و همچنین ارائه ی با کیفیت ترین خدمات به شما می باشد.

افراد متخصص

همکاران ما در شرکت عمران گستران پایدار همگی افرادی با تحصیلات بالا و مرتبط در حیطه ی کاری خود با دانش روز و مهارت بالا می باشند.

شرکت های تایید شده

تمامی شرکت هایی که شرکت عمران گستران پایدار برای ارائه ی خدمات با آن ها همکاری می کند شرکت های معتبر و تایید شده می باشند.

کیفیت کار

کیفیت کار شرکت ما را می توانید با مشاهده ی پروژه های ما و رضایت مشتریان در این 20 سال ملاحظه کنید.

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

مشاورین شرکت در 24 ساعت روز و 7 روز هفته به صورت آنلاین و رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند.

نوسازی و بازسازی


نوسازی به معنای نوسازی است! یعنی فرآیند نوسازی یک ساختمان یا سازه به طوری که سازه های جدید جای سازه های قدیمی را بگیرند. در مواردی که ساختار کلی ساختمان مشکلی نداشته باشد و هدف از ایجاد تغییرات ایجاد ظاهری جدید برای ساختمان باشد، از اصطلاح بازسازی ساختمان استفاده می شود. ایجاد تغییرات و افزودن المان های جدید یکی از مهم ترین اقدامات بازسازی ساختمان است و اکثر پروژه های بازسازی در داخل ساختمان انجام می شود.

بازسازی زمانی باید انجام شود که ساختار کلی خانه را دوست دارید، اما می خواهید کمی آن را مدرن کنید. به عنوان مثال، یک سقف جدید روی آن قرار دهید یا یک دوش جدید در حمام نصب کنید. در بازسازی، اسکلت اصلی و شکل کلی ساختمان تغییر نمی کند، بنابراین بازسازی ساختمان در مواردی که ساختمان از نظر استحکام و دوام مشکلی ندارد، منطقی و مقرون به صرفه است. متداول ترین اقدامات در بازسازی ساختمان عبارتند از:

تغییر طراحی داخلی ساختمان
ایجاد کارایی برای فضاهای خارجی و بلااستفاده ساختمان
تغییر پوشش دیوارهای ساختمان مانند نصب کاغذ دیواری جدید
تغییر پوشش کف ساختمان
تغییر دکوراسیون آشپزخانه
تعویض پیشخوان و کابینت آشپزخانه
نصب سقف کاذب
تعویض حمام
تعویض یا نصب وان یا شیرآلات جدید
تعویض دستگیره های در

بازسازی یا تغییر دکوراسیون


تغییر دکوراسیون ساختمان شامل تغییر کلی در ظاهر اتاق یا ساختمان می شود. در کنار پروژه های بازسازی یا نوسازی، بسیاری ترجیح می دهند تغییراتی در دکوراسیون نیز ایجاد کنند. درست است که بازسازی و طراحی داخلی مکمل یکدیگر هستند، اما بازسازی با طراحی داخلی متفاوت است. در واقع در بازسازی ساختمان تغییرات در سطح عمیق تری اعمال می شود.

تفاوت بین بازسازی و نوسازی

هزینه بازسازی بیشتر از نوسازی است. زیرا نیاز به تغییرات گسترده و ساخت و سازهای پیچیده و همچنین نیاز به مجوز دارد. اما در پروژه های بازسازی معمولاً برخی از قسمت های داخلی ساختمان نیاز به تغییر دارند.
در بازسازی، ساختمانی فرسوده و غیرقابل سکونت برای ساختن ساختمانی جدید و مدرن تخریب می شود. اما در بازسازی ساختمان یک یا چند قسمت از ساختمان که نیاز به تغییرات ظاهری دارند با اجرای برنامه ریزی دقیق جدید و نو می شوند.
پروژه های نوسازی معمولاً برای بازسازی نمای بیرونی، بازسازی نمای بیرونی یا برخی از قسمت های داخلی ساختمان اجرا می شوند. به عنوان مثال ساخت آشپزخانه کوچک در نزدیکی تراس در ویلا یا تعویض قسمتی از نمای ساختمان که در اثر رطوبت و باران و برف از بین رفته است با مصالح جدید.
زمان عامل دیگری است که تفاوت بین پروژه های نوسازی و بازسازی را ایجاد می کند. بازسازی ساختمان نیاز به جدول زمانی طولانی تری دارد و معمولا چندین ماه طول می کشد. اگر پروژه نوسازی در مدت زمان کوتاه تری انجام شود.
پروژه های نوسازی عمدتاً برای تغییر ظاهر یک خانه یا ساختمان اجرا می شوند، اما بازسازی کل ساختمان یا یک اتاق را تغییر می دهد.
البته توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد پروژه های بازسازی و نوسازی منزل به صورت موازی و برای تکمیل یکدیگر انجام می شود. به عنوان مثال کف و دیوارهای سرویس بهداشتی تنها با چند تعمیر عایق بندی شده و بازسازی می شود، اما با افزودن وان جدید، سرویس بهداشتی بازسازی و در عین حال نو می شود.

نوسازی و بازسازی
نوسازی و بازسازی

آیا باید بازسازی کنیم یا نوسازی کنیم؟


برای اینکه مطمئن شوید کدام یک از روش های بازسازی یا نوسازی برای خانه مناسب است، بهتر است قبل از هر اقدامی به موارد زیر توجه کنید:

بودجه:

میزان بودجه شما بسیار مهم است. یک بازسازی کامل ممکن است بین هفت تا ده درصد ارزش یک ساختمان هزینه داشته باشد. اگر پول زیادی ندارید یک بازسازی یا نوسازی ساده انجام دهید.


انتظار شما از تغییر:

اگر قصد دارید کاربری ساختمان یا اتاق را تغییر دهید، نیاز به بازسازی است، اما اگر فقط انتظار دارید ساختمان جدید و مدرن به نظر برسد، بازسازی بهترین کار است.


مشاوره با افراد متخصص:

بازسازی یا نوسازی کار هرکسی نیست بلکه باید از نیروهای متخصص استفاده کرد و با کارشناسان متخصص در این زمینه مانند شرکت های معماری و دکوراسیون داخلی مشورت کرد و سپس تصمیم گرفت.

بازسازی شامل چه اقداماتی در ساختمان می شود؟

تقویت سازه کلی ساختمان، ترمیم سازه قدیمی ساختمان، ترمیم نمای ساختمان، ترمیم دیوارها با مصالحی مشابه مصالح اولیه، تعمیر کف ساختمان، رفع مشکلات تاسیسات ساختمان.

آیا پروژه نوسازی نیاز به مجوز از شهرداری دارد؟


بله. برای انجام برخی اقدامات بر اساس ضوابط نوسازی ساختمان باید از شهرداری مجوز گرفته شود. این اقدامات به شرح زیر است: تخریب دیوارهای داخلی و پانل هایی که بار ساختمان را به دوش می کشند و در صورت تخریب باعث کاهش پایداری ساختمان می شود، جابجایی پله ها، جابجایی دیوارهای پارکینگ زمانی که منجر به از بین رفتن بخشی از ساختمان شود. فضای پارکینگ، جابجایی قسمت هایی از ساختمان که طبق قوانین شهرسازی ممنوع است.

بهترین زمان برای بازسازی ساختمان چه زمانی است؟


بازسازی زمانی باید انجام شود که ساختار کلی خانه را دوست دارید، اما می خواهید کمی آن را مدرن کنید. به عنوان مثال، یک سقف جدید روی آن قرار دهید یا یک وان جدید در حمام نصب کنید.

رایج ترین اقدامات بازسازی چیست؟


تغییر طراحی داخلی ساختمان، ایجاد کارایی برای فضاهای اضافی ساختمان، تغییر پوشش دیوار مانند نصب کاغذ دیواری جدید، تغییر پوشش کف، تغییر دکوراسیون آشپزخانه، تغییر پیشخوان و کابینت آشپزخانه، نصب سقف کاذب ، تعویض حمام، تعویض یا نصب وان یا شیرآلات جدید، تعویض دستگیره در

تفاوت بین بازسازی و طراحی دکوراسیون چیست؟


تغییر دکوراسیون ساختمان شامل تغییر کامل اتاق یا ساختمان نمی شود. درست است که بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی مکمل یکدیگر هستند، اما بازسازی ساختمان با طراحی دکوراسیون داخلی منزل متفاوت است. در واقع در بازسازی ساختمان تغییرات در سطح عمیق تری اعمال می شود.

بازسازی بهتر است یا نوسازی؟


قبل از هر اقدامی باید بودجه و انتظار خود از تغییر ساختمان را در نظر بگیرید و سپس با مشورت کارشناسان تصمیم بگیرید.

error: Content is protected !!