تیم حرفه ای و متخصص ما

شرکت عمران گستران پایدار با بیش از 20 سال سابقه ی کاری با استفاده از تیم حرفه ای و متخصص خود با دانش روز دنیا در صنعت راه و ساختمان و با استفاده از جدیدترین ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری و ماشین آلات مدرن و به روز دنیا سعی در ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مشتریان را دارد.

چرا باید خدمات ما را انتخاب کنید؟

رضایت مشتریان شرکت خود سندی محکم بر تایید ادعای ما در استفاده از نیروی با تجربه و ماهر و همچنین ارائه ی با کیفیت ترین خدمات به شما می باشد.

افراد متخصص

همکاران ما در شرکت عمران گستران پایدار همگی افرادی با تحصیلات بالا و مرتبط در حیطه ی کاری خود با دانش روز و مهارت بالا می باشند.

شرکت های تایید شده

تمامی شرکت هایی که شرکت عمران گستران پایدار برای ارائه ی خدمات با آن ها همکاری می کند شرکت های معتبر و تایید شده می باشند.

کیفیت کار

کیفیت کار شرکت ما را می توانید با مشاهده ی پروژه های ما و رضایت مشتریان در این 20 سال ملاحظه کنید.

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

مشاورین شرکت در 24 ساعت روز و 7 روز هفته به صورت آنلاین و رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند.

طراحی داخلی (به انگلیسی: Interior Design) هنر و علم بهبود فضای داخلی ساختمان برای دستیابی به محیطی سالمتر و زیباتر برای افرادی است که از فضا استفاده می کنند. طراح داخلی کسی است که چنین پروژه های بهبودی را برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی و مدیریت می کند. طراحی داخلی یک حرفه چند وجهی است که شامل توسعه مفهومی، برنامه ریزی فضا، بازرسی سایت، برنامه نویسی، تحقیق، ارتباط با ذینفعان پروژه، مدیریت ساخت و ساز و اجرای پروژه است.
در فرهنگ لغت، طراحی داخلی چنین تعریف شده است: «هنر یا عمل برنامه ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری و مبلمان داخلی».

طراحی داخلی فرآیند شکل‌دهی و هماهنگی ویژگی‌های زیبایی ساختمان از داخل، با هدف تامین نیازهای لازم برای کاربری راحت آن است.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

انواع سبک های دکوراسیون داخلی:

سبک دکوراسیون مدرن

یکی از محبوب ترین انواع سبک طراحی داخلی دکوراسیون مدرن است. در سبک دکوراسیون مدرن به فضاسازی و کاربردی کردن فضا و اکسسوری ها توجه می شود. این سبک در قرن بیست و یکم شکل گرفت و از خطوط مشخص و صاف و رنگ های مینیمال بهره می برد.

در سبک دکوراسیون مدرن از فضا به بهترین نحو استفاده می شود و سعی می شود از تمام قسمت های خانه به درستی استفاده شود. در دکوراسیون مدرن از مبلمان و اکسسوری های ساده استفاده می شود و سعی می شود فضاها با لوازم و طرح های اضافی پر نشود تا بتوان از فضا استفاده مفیدی کرد. این سبک اغلب در آپارتمان هایی که با طراحی پلان باز ساخته می شوند بهترین کارایی را دارد.

ویژگی های بارز سبک دکوراسیون داخلی مدرن:
نداشتن زرق و برق در دکوراسیون داخلی مدرن
عدم تقارن عمدی
شلوغ نبودن و ایجاد اختلاف زیاد
استفاده از رنگ های اصلی و پایه به عنوان پس زمینه
بازی با رنگ ها در پس زمینه اصلی
فرش هایی با طرح های هندسی یا طرح های ساده
استفاده از اشکال ساده و ابتدایی برای ساخت مبلمان و استفاده از فلز، کروم یا شیشه به عنوان بخشی از لوازم داخلی با طراحی صاف و ساده.
طراحی باز
به کار بردن هنر با حداقل ابزار به جای استفاده از تزئینات اضافی

سبک دکوراسیون انتقالی

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید هم از سبک طراحی داخلی مدرن و هم از طراحی کلاسیک در خانه خود استفاده کنید، سبک انتقالی به شما پیشنهاد می شود. در این سبک طراحی داخلی از ترکیب طراحی سنتی و مدرن استفاده شده است. گاهی اوقات می توان از مبلمانی با پارچه و بافت مدرن استفاده کرد که در آن خطوط مشخص و واضحی دیده می شود و سبک کوسن ها و فرش ها نیز مطابق آن است.
برای ترکیب این طرح مدرن با سبک کلاسیک می توانید از رنگ های گرم و طبیعی، رنگ هایی مانند کرم، بژ و خاکی استفاده کنید و از پارچه هایی با بافت ظریف استفاده کنید.

ویژگی های مهم سبک دکوراسیون انتقالی

استفاده محدود از لوازم جانبی
استفاده از مراکز هنری تاثیرگذار در طراحی
مبلمان با خطوط منحنی و صاف
استفاده از طیف رنگی خنثی
استفاده از عناصری مانند چوب، شیشه، پارچه، فلز، فولاد

سبک دکوراسیون اواسط قرن

همانطور که از نام این سبک پیداست، این طرح از طرح های خانه های دهه 1950 و 1960 الهام گرفته شده است. این سبک طراحی داخلی برای افرادی است که ظاهری یکدست و یکپارچه را دوست دارند. در طراحی این سبک دکوراسیون می توانید از خطوط مینیمال و منحنی های عجیب و غریب استفاده کنید.
در این سبک از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود. در نتیجه می توانید از چوب، در کنار آلومینیوم و حتی پلاستیک استفاده کنید. طیف های مختلفی از رنگ های سفید و قهوه ای نیز در این سبک استفاده می شود. این طرح به شما حس نوستالژیک می دهد و عمدتا در خانه های کوچک استفاده می شود. اما در صورت تمایل می توانید از این طرح در یک خانه بزرگ استفاده کنید.

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک طراحی داخلی مینیمال یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون است. این سبک در واقع سبک مدرن ساده شده است. در این سبک از مبلمان بسیار ساده استفاده شده است.
رنگ ها به صورت گذرا استفاده می شوند. در این سبک دکوراسیون هیچ چیز شلوغی پیدا نمی کنید. همه چیز ساده و دلپذیر است. در این سبک از خطوط بسیار صاف استفاده شده است. این سبک شما را به بازگشت با چیزهای ابتدایی و ساده دعوت می کند.
در سبک مینیمال، فضای خالی رعایت می شود، یعنی هر چیزی که غیرضروری است از اتاق حذف می شود و اجازه می دهد فضای خالی خودنمایی کند. اصولا در این سبک از رنگ های سیاه و سفید استفاده می شود.
اگر می‌خواهید کنتراست ملایمی ایجاد کنید، می‌توانید از رنگ‌های اصلی و اولیه خیلی کم استفاده کنید.

سبک اسکاندیناویایی

در این سبک دکوراسیون داخلی می توان سادگی زندگی را در کشورهای شمال اروپا مشاهده کرد. طراحی مبلمان در این سبک بسیار دقیق است و در نهایت یک مبلمان ساخته می شود. اگرچه طراحی مبلمان ساده است و از رنگ های کمی استفاده می شود، اما گاهی ممکن است از کنده کاری های ظریف روی چوب در ساخت این وسایل استفاده شود و طرح های مجسمه ای روی پایه مبلمان حک شود.
رنگ اصلی در این سبک طیف سفید است و برای جلوه بیشتر از ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب، پلاستیک سبک، آلومینیوم و آهن و کفپوش با پنل های بزرگ استفاده شده است. اگر می خواهید از رنگ های مختلف استفاده کنید، می توانید از رنگ های موجود در فرش، مبلمان یا یک اثر هنری استفاده کنید.
در این سبک از نورپردازی گسترده، فضاهای باز وسیع، وسایل تزئینی کم، مبلمان کاربردی و طرح های اسکاندیناویایی استفاده می شود.

ویژگی های متمایز سبک اسکاندیناوی

رنگ سفید اغلب استفاده می شود
رنگ های روشن با سفید ترکیب می شوند
استفاده از آینه های بزرگ
رعایت اصول تقارن
از مبلمان شیک و کاربردی استفاده شده است
اصولاً هیچ توجهی به مد مدرن نمی شود
از رنگ های روشن و گرم استفاده کنید
استفاده از کفپوش های چوبی
استفاده از فرش یا فرش با رنگ های ملایم

 سبک طراحی مدیترانه ای

در این سبک از ستون ها و طاق های زیادی استفاده شده است. اصولا طیف وسیعی از رنگ ها استفاده می شود و این رنگ ها از رنگ های طبیعی زمین و خاک الهام گرفته شده اند.

عناصر اصلی سبک مدیترانه ای

استفاده از قوس و قزح در طراحی
از چندین ستون استفاده کنید
دقت در جزئیات مبلمان و دکوراسیون
استفاده از آجر
استفاده از کاشی
با الهام از زمین
مبلمان بزرگ
بالکن های داخلی
سقف بلند
استفاده از خطوط منحنی در طراحی
دکوراسیون داخلی منزل: سبک دکوراسیون سنتی
در این سبک دکوراسیون داخلی به جزئیات توجه می شود. از مبلمان مجلل استفاده می شود و بسیاری از وسایل غیر ضروری در خانه استفاده می شود. رنگ چوب اصولاً تیره است و از رنگ های قوی زیادی استفاده می شود. در این سبک از انواع بافت استفاده می شود و خطوط منحنی زیادی در خانه دیده می شود. برای مبلمان از پارچه های مخملی، ابریشمی و گلدوزی شده استفاده می شود. در طراحی مبلمان به جزئیات توجه می شود.
پرده ها اصولا چند لایه و با طرح های عجیب هستند. در این سبک از فرش ها و کوسن های زیادی استفاده می شود. به تزئینات اهمیت زیادی داده می شود و از گلدان ها، شمعدان ها و آینه های زیادی استفاده می شود.

و بسیاری سبک های دیگر…

نتیجه

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم ترین نکاتی است که افراد خوش سلیقه باید به آن توجه کنند. انتخاب درست این سبک باعث می شود از هر بار رفتن به خانه لذت ببرید و برای رسیدن به خانه لحظه شماری کنید. علاوه بر سبک های کلیدی معرفی شده در این مقاله، سبک های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

سبک آسیایی
سبک اسپانیایی
سبک بوهمی
سبک جزیره ای
سبک فرانسوی
سبک ریجنسی
سبک لوکس
سبک آرت دکو
سبک استوایی
سبک جنوب غربی
سبک ویکتوریایی
استایل پر زرق و برق یا گلم هالیوود

در انتخاب سبک های دکوراسیون داخلی باید به نکات مهمی که در طول متن به آن اشاره کرده ایم توجه کنید. در نهایت نکات دیگری برای دکوراسیون داخلی را مشاهده خواهید کرد.

رنگ های مورد علاقه خانواده
مقدار نوری که در خانه می خواهید
اندازه خانه
نمای بیرونی خانه
خانه ساکت یا شلوغ است
سبک زندگی ساکنان خانه

error: Content is protected !!